NETWORK ÇÖZÜMLERİ & GÜVENLİĞİ

Meda Bilgisayar olarak, kurumsal müşterilerimizin yerinde tespit edilerek network altyapısını tasarlayarak oluşturması, cihazlar arası network bağlantılarının kurulumu, montajı ve güvenliğinin sağlanması gibi hizmetleri sunmaktayız.

Başlıca Network Hizmetlerimiz;
 • Network Kurulumu
 • Network Sunucu Hizmetleri
 • Network Yönetim ve İzleme Çözümleri
 • Uzaktan Erişim Çözümleri
 • VPN Kurulumları
 • Network Güvenliği Hizmetleri
 • Ağ Geçidi Anti Virüs Çözümleri
 • Ağ İzleme Çözümleri
 • Ağ Yönetim ve Analiz Çözümleri
 • Ağ Loglama Çözümleri
meda bilgisayar network


Network Çözümlerİ Nasıl Çalışır?

Network çözümleri, sistemin yalnızca veri merkezinizdeki kablolardan oluştuğuna inanmanıza neden olabilir, ancak durum böyle değildir. Yapısal bir kablolama sistemi aslında bir bina boyunca veya bir kampüs boyunca, farklı noktaları ve ayrılmış alanları ile çalışır

Kabloların yanı sıra, yapılandırılmış kablolama çözümleri rafları, ağ dolaplarını, donanım bağlantı noktalarını ve daha fazlasını içerebilir. Bu küçük parçaların tümü, genel sistemin bir parçası olarak birlikte çalışır. Yapısal kablolamayı oluşturan standartlaştırılmış elemanlara “alt sistemler” denir. Bu alt sistemler genellikle bir binada bulunur, bu nedenle işletmenizin bulunduğu yerde nerede olacağını bilmek önemlidir.

Network çözümlerini kurmak, kendi içinde zor olabilecek sistemin döşenmesini ve tasarlanmasını içerir. Bu tasarım süreci, ısı, soğutma ve hava akışı gibi faktörleri dikkate alır ve en iyi sonuçlar için yöntemsel olması gerekir.

Network Çözümlerİnİn Kullanım Alanları Nedİr?

Network çözümleri hemen hemen her endüstride kullanılabilir ve sadece ofis binalarıyla sınırlı değildir! Özellikle imalat, eğitim ve tıpta faydalıdırlar. Yapısal kablolama, tüm verilerinizi ve medyanızı işleyecek şekilde tasarlandığından, büyüyen her işletme için olmazsa olmaz bir sistemdir.

Oteliniz varsa ve ücretsiz Wi-Fi eklemek istiyorsanız, yapılandırılmış kablolama çözümleri dağıtılmış anten sisteminizi destekleyebilir ve sinyalinizi mülkünüz boyunca yayınlayabilir. Kolejler ve okullar yapılandırılmış bir kablolama sistemi sayesinde canlı etkinlikler düzenleyebilir. Acil servisler ve ilk müdahale ekipleri bile önemli verileri iletmek için yapılandırılmış kablolama çözümlerinden yararlanabilir.

Günlük medya ihtiyaçlarını desteklemek için kullanmanın ötesinde, yapılandırılmış kablolama iş yerinizdeki enerji kullanımını kontrol etmenize ve yönetmenize yardımcı olabilir. Nesnelerin İnterneti tüm sistemlerinizi bağlayabilir, böylece aydınlatma, sıcaklık ve hatta güvenlik kameralarınız veri gönderir ve alır.

Yapısal kablolama, gün boyunca ofisten ayrıldığınızda sönen akıllı aydınlatmayı veya çalışma saatlerinizle zamanlanmış merkezi hava programlarını destekleyebilir. Üretim gibi endüstriler, maliyetleri azaltmak ve güvenliği artırmak için IoT'yi bile kullanabilirler. Yapısal kablolamayı işletme sahipleri için mükemmel bir seçenek haline getiren bu yeteneklerdir. Çok yönlü, ölçeklenebilir ve güvenilirdir.

Network GÜVENLİĞİ NEDİR ve NEDEN ÖNEMLİDİR?

Güvenlik, risk ve tehditleri algılayarak, bunlardan korunma amaçlı geliştirilen önlem ve müdahaleler şeklinde tanımlanabilir. Bu tanımlamayı network (ağ) güvenliği özeline indirgeyecek olursak, yanıtlanması gereken iki soru çıkacaktır karşımıza.

 • Bir network güvenliği için risk ve tehdit oluşturabilecek saldırılar
 • Network güvenliğini sağlamak amacıyla alınması gereken önlemler


Güvenliği sağlanmamış bir network, kapı ve penceresi açık, hırsızı buyur eden ev gibidir. Kötü amaçlı ya da casus yazılımlar, güvenli olmayan ağ saldırıları, network sistemini savunmasız bırakarak, tüm bilgisayar sisteminin çökmesine, kişisel bilgilerin ele geçirilmesine neden olabilir.