MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR BAKIM & TAMİRİ

OYUNCU BİLGİSAYARLARINI BAKIMI

YEDEK PARÇA DEĞİŞİMİ

UZAKTAN YARDIM

Masaüstü Bİlgİsayar Bakımı (Toplama Bİlgİsayar)

"Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur" atasözümüzü bu noktada söylemekte fayda var. Masaüstü bilgisayarınız (PC) bozulmasını istemiyorsanız belli aralıklarla bakım yapması gerekmektedir. Fan temizliği kesinlikle yapılması gerekmektedir. Bunun yanısıra, bilgisayar donanımlarınızın hard disk (ssd), ramlerin, işlemci ve termal macunu, ekran kartı (gpu), power veya güç kaynağı test edilerek kontrol edilmesi bilgisayarınızın uzun süre kullanmanıza katkıda bulunacaktır. Bizlerle bakım anlaşması yapmış kurumsal firmalarımızın masaüstü bilgisayalarına bu bakımlar peryodik olarak yapılır.

Bildiğiniz üzere teknoloji gelişimiyle, sürekli yeni nesil işlemciler, ekran kartları, Bellekler (ramler) piyasaya çıkmaktadır. Masaüstü bilgisayarınızı bu gelişime ayak uydurmasını istiyorsanız, bizi muhakak aramalısınız. Masaüstü bilgisayarların konfigürasyonları, laptoplara nazaran daha kolay ve gelişime açıktır. Teknik ekibimiz bakım sırasında sizlere bu önerileri sunacaktır. Örneğin; bir SSD takılmasıyla biglisayarınızın nasıl hızlandığına inanamayacaksınız veya bir kaç bellek eklemeyle sitelerde daha hızlı ve yoğun gezebileceksiniz.

Masaüstü Bİlgİsayar Arızası

Bilgisayarınız ansızın arızalanabilir ve açılmayabilir. Bu bazen elektrik kesilmesi sonucu, bazen donanımlarının (hardware) uzun süre kullanılması sonucu ömrünün bitmesiyle artık bilgisayarınız bozulabilir. Bazende işletim sisteminiz, virüs ve diğer uygulamalar (software) sonuçu göçebilir. Format atma diye tabir edilen işlemle yeniden işletim sisteminiz tekrar aktif hale getirebilir.

Bilgisayar Genel Arıza Durumları
  • Kasanın güç açma tuşuna bastığınızda açılmaması (tepki vermemesi)
  • Masaüstü bilgisayarınız açılıyor fakat ekrana görüntüsü gelmeyebilir.
  • Bilgisayar kasasından çok fazla gürültü çalışıyor olabilir
  • Bilgisayarınız ani donmalar, tekrar başlamalar veya mavi ekran verebilir
  • Bilgisayarınız da ki uygulamaların (Ofis, oyunlar) açılmaması veya yavaş açılması

... ve daha sayamadığımız bir çok sebepten ötürü arızalar oluşuabilir. Teknik ekibimiz evinizde, işyeriniz de veya Meda Bilgisayar Teknik bölümünde sizlere her zaman garantili yedek parça, bakım, tamir-onarım hizmetlerini veriyor.