Web Tasarım & Hosting

antalya web tasarım

Web Tasarım

1991 yılında ilk web sitesinin yayımlanmasından bu yana çok ilerledi. Bugün internette bir milyardan fazla canlı web sitesi bulunduğunu düşünürsek, bu endüstrinin kalıcı ve gelişerek devam edeceğine kesin gözüyle bakabiliriz. İşletmenizin online olarak 7/24 açık kaldığını ve durmadan sizleri ziyaret ettiği gerçeği, web sitesinin ne kadar önemli olduğunun özetidir.

Meda bilgisayar, işletmenize bütçenize uygun fiyatlı, en şık tasarımlar, her platformda hızlı ve uyumlu (mobil, tablet, bilgisayar gibi), işlevsel web siteleri tasarlamaktadır. Web sitesi için gerekli olan ürünleri maddelemek gerekirsek;

  • Alan Adı (Domain)
  • Kurumsal Email Hizmetleri
  • Hosting (Site barındırma)
  • SSL (SSL sertifikası)


Web Tasarım Nedİr?

Web tasarımı, dünya çapında online olarak paylaşılabilmesi ve erişilebilmesi için bir web sitesinde yer alan içeriği planlama ve düzenleme sanatıdır. Kişi veya kurumların dijital anlamda kimliğini yansıtan web site çalışmasıdır. Web siteleri ihtiyaçlara göre çeşitlendirilmiştir. Portfolyo, e-ticaret siteleri, işletmeye yönelik siteler, otel ve restoran rezervasyon siteleri, devlet kurum siteleri vs gibi.

Web Tasarım Önemlİ Unsurlar Nelerdİr?

Günümüz arama motorlarının google ve yandex gibi üst sıralara çıkmak önemli bir kriterdir fakat her web sitesi bunu başaramaz bunlar için bir çok önemli unsurlar vardır. Bu yapıda işletme sahibi olarak sizlere düşen görev benzersiz (unique) içerikler üretmekdir ve belli aralıklarla güncellemektir. Google Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) için en önemli unsurdur bu çünkü google-botları sizden önce aynı içeriğe (metin-cümleler) site bulursa sizin notunuzu düşürür.

Kalite ve iyi bir web tasarımı çalışmasında, kaliteyi belirleyen bazı unsurlar vardır. İlk başta görsellik dikkat çeker daha sonrasında güvenlik, özgünlük ve içerik açısından da son derece önemlidir. Renk ve yazı fontlarının uyumu, hızlı ve kesintisiz görüntüleme. Unutmayın ki sitenize gelen ziyaretcinin ilk izlenim çok önemlidir çünlü son izlenimi olabilir. Bu kitle web sitenizi ilk kez ziyaret ettiğinde, web sitenizi ilk bakışta beğenmelidir. Kervan yolda düzelir prensibi web sitelerinde çok yanlış bir düşünce biçimidir.

Web sayfalarınıza, kullanıcı etkileşimlerini aktifleştirmekle birlikte bir çok entegrasyonu içeren modüller yazabiliriz.

Renk Seçimi ve Uyumu
Tertip Düzen
İçerik ve Seo