Yazıcı Yedek Parca TAMİRİ

yazıcı bakımları ve tamirleri servisi antalya

Yazıcı Bakımı, Temİzlİğİ ve Tamİrİ

Elektronik ve mekanik cihazlar, çalışma yoğunluğuna göre belli aralıklarda peryodik bakım yapılması gerekmektedir. Özellikle kurumsal firmalarının yazıcıları tüketim ve çıktısı fazla olmasından dolayı yazıcı bakımlarının ve temizliğinin kesinlikle göz ardı edilmemesi gerekir.Sık kullanılan yazıcıların, toner / mürekkep tüketiminin artmaması ve çıktı alınan dosyanın kusursuz olması için en az 7 ayda bir yazıcının bakım görmesi gerekir. Ayrıca peryodik bakım esnasında daha sonra büyük masraflar açabilecek muhtemel arızalarınında fark edilmesini sağlayacaktır.

Sizlere piyasada bulunan bir çok marka yazıcının bakım ve onarımın yaptığımızı belirtmek isteriz. Conan, Brother, Epson, Hp, Kodak, Konica Minolta, Samsung, Toshiba, Xerox, Sharp, Ricoh vs gibi

Ücretsiz arıza tespit işleminden sonra yazıcı sahibine / firmasına geri dönüş yapılıp, yapılacak işlemler hakkında bilgi verilir(değişecek yedek parcalar vs), işlem onayı alınır ve aynı günü içerisinde yazıcının (printer) bakım, onarım işlemine başlanır. İşlem gören yazıcının onarımı yapıldıktan sonra, gerekli testler yapılır, temizlik ve bakımı yapılır. Yazıcıya yapılan işlerler sizlerle paylaşılır, gerekli kullanım bilgileri sizlere verilir ve yazıcı servisi garantisi detayları verilerek teslim edilir.

Genel Yazıcı Arızaları

Yazıcı Yazdırmıyor

bu çok genel bir ifade biçimidir ve ilk çözümler basit şekilde aranmalıdır. Öncelikle yazıcının elektrik fişine ve usb kablosunun (kablosuz ise ağa bağlı oldugundan) bilgisayara takılı emin olunuz. Bu işlemden sonra yazıcınızın herhangi bir ikaz ışığının yanıp yanmadığını kontrol edin ve varsa tekrar başlatmayı deneyin. Sorun devam ederse lütfen bizleden yardım alınız.

Yazıcı yazdırdı dİyor fakat yazdırmıyor

Bu durumda daha önce yazdırma işlemi verilmiş bir belge sırada bekliyor olabilir, bunun için yazıcınızı kapatıp açmak çözüm olacaktır.

Yazıcı Çıktısı Sİmsİyah

Bu durumda yazıcının toner yuvasını tam oturduğundan emin olun, eminseniz toner dolum işleminde sıkıntı olabilir bizimle iletişime geçin.

Kartuş Mürekkep Akıtıyor

Bazı model yazıcı tamiri işlemlerinde cihaza tank takılması talep ediliyor ancak bazı kartuşların hava almasından dolayı bazı yazıcılarda düzgün çalışamaya biliyor. Yanlış tank kullanımı ve tank püskürtme ucunun yukarıya doğru olmasından dolayı mürekkep akıtmasına neden olabilmektedir.

Yazıcım Bİlgİsayarımda Görünmüyor

Bazı yazıcılarda yazıcım görünmüyor şikayeti gelebiliyor. Bu durumla karşı karşıya kaldıysanız cihanızın açık olduğundan ve yazıcı bağlantı kablosu takılı olduğunu kontrol ediniz. Halen yazıcı görünmüyorsa farklı bir USB kablosuyla tekrar deneyiniz. Sorunun devam etmesi durumunda bizimle iletişime geçiniz.

Yazıcı Duraklatıldı Uyarısı

Bu hatayı alıyorsanız. Windows 7, 8 ve 10 işletim sisteminde denetim masasında yazıcılar kısmını açın Denetim Masası -> Aygıtlar ve Yazıcılar üzerinden duraklatıldı hatasını veren yazıcıya gelip "Yazdırılan Öğeyi Göster" seçeneğine tıklayın sonrasında "Yazdırmayı Duraklat ve Yazıcıyı Çevrimdışı Kullan" seçeneklerinin üzerlerine gelerek tıklayın ve işareti kaldırın ve sonrasında sorun çözülecektir.

Kartuşum Dolu fakat Yazıcı Yazmıyor

Kartuşu yazıcınızdan çıkarın ve boya çıkan kısmını bir ıslak mendil veya nemli eçete üzerine bu ucu hafifce bastırarak biraz bekleyin sonrasında yazıcı kartuşu yerine takarak tekrar çıktı almaya çalışın.

Yazıcı Boş Kağıt Çıkarıyor

Bitmeyen kartuşlu yazıcı tamiri arızalarında genellikle başvurulan durum bu çoğunlukla kartuş yazma kısmındaki kılcal damarlarda meydana gelen tıkanmalar sonucu veya tankta boyaların kalmamasından dolayı kağıdı boş olarak çıkartabilmektedir.

Yazıcı Neden Boş Kağıt Çıkarır

Lazer yazıcıların drum bozulması sonucu veya özelliğini yitirecek olursa kağıt boş çıkabilir.Eğer ki ilk sayfa yazıyor sonraki sayfa boş çıkırıyorsa belgenizdeki ikinci sayfayı belgeden kaldırıp tekrar yazdırmayı deneyiniz.

Yüklü Yazıcı Yok Hatası Alıyorum

Eski model yazıcılarda yeni işletim sistemine taktığınızda alabilirsiniz ve bu yazıcı arızaları için yazıcı güncel driver sürümünü markanın kendi sitesinden indirip yükleyerek sorunu düzeltebilirsiniz veya uzaktan yardım seneğiyle sizlere bizde kurabiliriz.