YAZICI, FAKS ve BARKOD CİHAZLARI

Lazer Yazıcılar

Kartuşlu Yazıcılar

RENKLİ Lazer Yazıcılar

Kurumsal Yazıcılar

Yazıcı dendiğinde bir çok kişi teknik detaylar içerisinde kayboluyor. Bir yazıcı satın almak istendiğinde öncelikle ne amaçla kullanacağınızı ve bütçenizi belirlemelisinidir. Amaca yönelik alınmış bir yazıcı size sorunsuz bir kullanım olanağı sağlayacağı gibi maliyetinizi de minimumda tutmanızı sağlayacaktır. Örnek vermek gerekirse, "sadece bilgisayardan mı çıktı alacaksınız", "fotoğraf gibi baskı işlemleri mi yapacaksınız", "fotokopi veya tarayıcı özelliği olan bir yazıcıyı mı düşünüyorsunuz", veya "daha çok kimlik fotokopisi işlemleri mi yapacaksınız", ofisinize network koşullarına uygun "kablolu-kablosuzsuz bir yazıcımı gerekiyor" gibi faktörler doğru modele yönelmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.

Antalya`da Meda Bilgisayar olarak, işletmeniz tarayıcı, fax kablolu-kablosuz(lan) veyahut kişisel kullanımlarda fotoğraf çıktısı gibi detaylı ve kaliteli baskılarda kullanacağınız yazıcılarımız mevcuttur. Samsung, HP, Epson, Canon, Brother, Xerox vs gibi markaları öneriyoruz. Ayrıca barkot yazıcıları temini (XPRINTER, GODEX, ARGOX, ZEBRA ve BIXOLON vs), sarf malzemeleri satışı, yedek parça, teknik destek, uzaktan yardım, tamir, bakım ve onarım yapmaktayız.

Ne Tür Yazıcı Seçmelİyİm? Hangİ Tür Yazıcılar Mevcut?

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

Kaliteli renkli çıktı (fotoğraf), genel olarak bireysel renkli çıktı almak için birebirdir. Dilediğinizde siyah-beyaz çıktı elde edebiliyorsunuz. Ancak bunların kartuşları oldukça pahalıdır. Eğer fotoğraf gibi baskı işlemlerinde kullanacaksanız o zaman kaliteli kağıtlar kullanmalısınız. Bireysel olarak çocuklarınızın ev ödevlerinde v.s sıklıkla kullandıkları yazıcılardır. Ancak kesinlikle bunların ucuzlarını kullanmamanızı öneriyoruz. Çünkü kartuş donması, yazdırma kafası sorunları ortaya çıkarmaktadır. Ne yazık ki ilk aldığınızda kartuşları genelde boşa yakın ve yarı oranında dolu oluyor. Kartuş fiyatı yazıcı fiyatlarına yakın fiyatlardır. Bu nedenle sizlere kaliteli yazıcı almanızı tavsiye ediyoruz.

Lazer Yazıcılar

Günümüzde en çok tercih edilen ve kullanılan yazıcı modelidir. Lazer (laser) yazıcılar hem renkli hemde siyah beyaz çıktı almak için kullanılan pratik ve uygun fiyatlı yazıcılardır. Fakat fotoğraf baskısı tercih edilecekse ise mürekkep püskürtmeli yazıcılar tercih edilmelidir. Kartuş maliyetlerine göre daha maliyet/baskı adet sayısına göre daha uygun olmaktadır. "All in One" özelliğine sahip lazer yazıcılar (printer) yani içerisinde tarayıcı, fax özelliğine modellerini tercih edebilirsiniz.

Boya Uçunmalı Yazıcılar

Bu tip yazıcılar fotoğraf baskılarında, yüksek kalite masaüstü-ozalit (digital baskı) yayımcılığında, tıbbi ve bilimsel görüntülemede veya ince detayın önemli olduğu ve renk zenginliğinin fiyatlı ve hızdan önemli olduğu uygulamalarda kullanılmaktadır.

Nokta Vuruşlu Yazıcılar

Kurumsal daireler, banka, ptt, kargo yerler de karşımıza çıkar, nüshalı çıktı elde etmek isteyenler için ideal olan bir yazıcı modelidir.

Termal (Isıl) Yazıcılar;

Termal yazıcılar normal bir yazıcı değildir. Bu tür genelde AVM, marketler de yani perakende satış yapılan alanlarda sıklıkla kullanılır.

Antalya da ucuz-uygun fiyatlı, kartuş, cipli, cipsiz toner dolumu yapıyoruz ayrıca, yazıcınıza modeline uygun muadil toner temin ediyoruz. Toner, Kartuş dolumu için detaylar bilgilendirmemiz için buraya tıklayabilirsiniz.