İKİNCİ EL TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ

antalya ikinci el laptop bilgisayar alım satım

Döviz kurlarının artması, teknolojinin hızla geliştiği ve artan üretim maliyetlerinden dolayı dizüstü (laptop), tablet ve masaüstü bilgisayarların fiyatları yükselmekte. Bundan dolayı her zaman istediğimiz güncel bir cihaza sahip olmak kolay olmuyor. Bilgisayara yeni başlayanlar için de ikinci el bilgisayar iyi bir başlangıç noktası olmaktadır.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz Meda Bilgisayar da değerlendirmek, satmak için getireceğiniz laptop ve masaüstü bilgisayarınızın faturası, alım fişi (dekont) veya garanti gibi belgelerden bazılarını getirmelisiniz. Özellikle taşına bilir cihazların çalıntı olma ihtimalı yüksektir. İstediğimiz belgelerin temin edilmemesi durumunda kesinlikle satın alınmaz. Bu konu kırmızı cizgimiz olduğumuzu ve bizlerden aldığınız, alacağınız her ikinci el cihazları bu titizlikle seçtiğimizi belirtmek isteriz.

Mağazamızda bulunan bütün ikinci el bilgisayarlar, laptop(notebook), tabletler, cihazlar, teknik ekibimizin tercube, birikim, ekipman ve donanımlarıyla, gerekli bütün testler, bakımlar yapıldıktan sonra satışa sunulmaktadır ve cihazın durumuna garanti süresi verilmektedir. Laptop bakım onarım servisimiz için detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İkİncİ el laptop nasıl seçmelİsİnİz?

Öncelikle bütçenizi ve ne için kullanacaksınız bunu belirlemelisiniz. Donanım olarak disk türü ve boyutu, işlemci serisi ve nesli, bellek türü ve frekans hızı gibi fiyatlarını etkileyen faktörler mevcut.

Öğrenciyseniz sunum yapmak ve ödev hazırlamak gibi işler için işlemcinizin aşırı güçlü olmasına gerek yoktur. Bellek boyutu ve frekans hızları daha önemlidir. Çünkü araştırma yaparken internet tarayıcınızda açık olan her sekme fazladan bellek tüketecektir.

Seçim yaparken donanımlar (işlemci, ram, gpu) haricinde giriş çıkış birimlerine dikkat etmelisiniz. Yeterli sayıda USB portu var mı? vs. 2. El notebook alırken dikkat edilmesi gerekilenler biri de "Daha önce tamir görmüş mü?" bozulan her cihaz tekrar tamir gördüğünde yine aynı noktada bozulacak anlamına gelmez fakat alıcının bilmesinde fayda var. Ne kadar süredir ne sıklıkla kullanılmış bunlarda bilinmesi gereken hususlardır.

Meda Bilgisayar 2008 yılından bu yana Antalya`da 2.el laptop (notebook),tabletler ve masaüstü bilgisayarların alım ve satımını yapan köklü bir bilgisayarcıdır. Sattığımız bütün ikinci el cihazların arkasında olduğumuzu belirtmek isteriz. Sizleri mutlaka mağazamıza bekliyoruz. Buraya Tıklayarak Konum Alabilirsiniz.